Akumuliatorinių baterijų naudojimo instrukcija

Naudojimo instrukcija

•                          Saugojimas

Akumuliatorinės baterijos yra cheminiai produktai, kurių viduje vyksta cheminių medžiagų (Li, Cd, Mh ir kt.) reakcijos. Šios reakcijos vyksta nepriklausomai nuo to ar akumuliatoriai yra naudojami, todėl net stovėdami jie išsikrauna. Dėl šios priežasties, ypatingai svarbios yra baterijų laikymo sąlygos – temperatūra ir drėgmė. Įprasta saugojimo temperatūra gali svyruoti nuo -10 iki +30 °C, tačiau saugant baterijas ilgesnį laikotarpį rekomenduojama aukštesnė temperatūra nuo +10 iki +30 °C. Draudžiama laikyti akumuliatorius vandenyje ar drėgnuose patalpose. Tinkamu sąlygų nesilaikymas sukelia įvairius gedimus. Akumuliatorines baterijas rekomenduojama laikyti atjungtas nuo elektroninių įrenginių.

•                          Įkrovimas

Akumuliatorines baterijas derėtų krauti saugojimui tinkamoje temperatūroje (+10 iki +30 °C) ir nesant dideliam drėgnumui. Li – ion akumuliatoriai žemesnėje nei 0 °C temperatūroje negali būti įkrauti. Po ilgo nenaudojimo būtina akumuliatorių pilnai įkrauti, kad viduje esančios atskiros celės susilygintų savo parametrais – varža ir talpa. Vengti akumuliatorius per daug įkrauti, tokio įkrovimo pasikartojimas sumažina akumuliatorių eksploatacines charakteristikas ar padaro jas netinkamas naudoti. Ni – cd ir Ni – Mh akumuliatoriai turi būti kraunami tik prieš tai juos iškrovus.

•                          Iškrovimas/Naudojimas

Iškrauti/naudoti akumuliatorines baterijas reikėtų tam tinkamoje temperatūroje -10 iki +30 °C nesant dideliam drėgnumui. Tinkamos sąlygos gali ne tik užkirsti kelią įvairiems gedimams, bet ir pagerinti baterijos efektyvumą. Nerekomenduojama per daug iškrauti baterijas, tai sumažina jų efektyvumą ar net sudegina sukeliant trumpąjį jungimą. Draudžiama naudoti akumuliatorius ne jiems skirtuose prietaisuose.

•                          Ciklai

Ciklas yra vienas akumuliatorinės baterijos įkrovimas ir iškrovimas. Akumuliatorių veikimo trukmė yra matuojama remiantis ciklų kiekiu labiau nei pagaminimo data. Priklausomai nuo vidinių celių skaičiaus ir gamintojo, akumuliatoriai vidutiniškai gali pasiekti: Ni – Cd iki 500 ciklų; Ni – Mh iki 1200 ciklų; Li – Ion akumuliatorių parametrai yra kintami. Dėl šios priežasties, kelių mėnesių senumo akumuliatorius, priklausomai nuo jo naudojimo kiekybės ir kokybės, gali būti susidėvėjęs labiau nei kelių metų. Akumuliatoriaus ciklų skaičius taip pat priklauso ir nuo įkrovimo. Aukšta įkrovimo srovė mažina ciklų skaičių.